Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

PO Box 302
Thirroul, NSW, 2515
Australia

Thirroul Junior Football Club has more than 400 juniors in teams from Under 6s to Under 18s. The club's aim is to foster football by creating an environment for our Thunderbolts players where success is judged - not by winning - but by having fun, improving skills and participating in a club that is active within the community.

2018 Presentation

2018 CLUB AWARDS

CLUB PERSON OF THE YEAR: Gary Lux 

THIRROUL JFC COMMUNITY AWARD:  Alex Pritchard, Ashleigh Schoupp.

COACH OF THE YEAR:  Aaron Kellaway (Thunder Youth Grade)

GOALKEEPERS ACHIEVEMENT AWARD: Archie Manzau (U12.1) 

THUNDER PROSPECT AWARD: Cameron Logan (Youth Grade)

THUNDERBIRDS PROSPECT AWARD: Hannah Bowen (WYL)

PLAYER’S PLAYER (OVERALL): Jarrod Walter (Thunder Youth Grade)

LEADING GOAL SCORER (OVERALL): Oscar Pruks (Thunder Reserve Grade)                                   

THE PLAYERS CUP:  Mathias Decker (U15.2)

MEL BOND SPIRIT OF THE GAME AWARD: Lily Ashburner  (U16G.2/U16.2)

BEST GOAL DIFFERENCE: W15 Division 1 BLUE

2018 GRADED JUNIORS TEAM AWARDS

Team Most Improved Coach’s Award

U12 Division 1 JAMES BROWN HARRY ALLMAN

U12 Division 3 SEAN DORFER ASHTON ROUSE

U12G Division 1 SAMARA TURNER DYLAN AIR

 U13 Division 3 JOEL POWELL SEBASTIAN LOURENCO

U13G Division 1 ZALI GARRARD JUNI ENGELEN

U14 Division 1 COOPER ROUSE ZANE TAYLOR

U14 Division 2 CHRISTOPHER ROLOGAS LACHLAN BOARDMAN

U15 Division 2 TAYLAH CURREY MATHIAS DECKER

U15W Division 1 Blue GRACE McCANN DAYLE AIR

U15W Division 1 White LILY GRANTHAM TAYLAH CLARKSON

U16 Division 2 ZANE DOBBS TOMASSINO LO CASTRO

U16W Division 2 ELENA GRANT SINEAD HEAP

U18 Division 2 SEBASTIAN PLAYFORD JETT JONES

2018 SENIOR TEAM AWARDS

Team Player’s Player Coach’s Award Leading Goalscorer

Thunder First Grade Dan Arthur Todd Davidson Corey Haines-Gross

Thunder Reserve Grade Johnathon De Lyall Robbie Gyngell Oscar Pruks

Thunder Youth Grade Jarrod Walter Cameron Logan Josh Bond

Thunderbirds Division 1 Claytyn Gehrke Jenna Rose Zoe Grew

Thunderbirds Division 2 Ashleigh Orvad Emma Lavilles Margie Andreason

Thunderbirds Division 3 Megan Wilson Taylah Murrill Caitlin Brown

Thunderbirds WYL Ashleigh Walter Ambrosia Wilmans Jasmine Brown

Thunder AC Division 1 Chris Stevenson Matt Theobold

Thunder DC Division 1 Damian Lum Sam Robinson

GPR Hoops Matthew Bennett Mark Dalla Pozza

GPR Rs Kyle Nipperess Kyle Nipperess

GPR Super Hoops Adam Foxall Garth Bowley