Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

PO Box 302
Thirroul, NSW, 2515
Australia

Thirroul Junior Football Club has more than 400 juniors in teams from Under 6s to Under 18s. The club's aim is to foster football by creating an environment for our Thunderbolts players where success is judged - not by winning - but by having fun, improving skills and participating in a club that is active within the community.

2019 Presentation

2019 Club Awards

70773316_3432646673418446_7498244554936549376_o.jpg

Thirroul Junior Football Club Community Award: John and Lucy Dalla Pozza

GOALKEEPERS ACHIEVEMENT AWARD: Zane Taylor (U15.1)

BEST GOAL DIFFERENCE: Under 17.1 (+27)

70797832_3432645376751909_119728612877271040_o.jpg
71108772_3432647380085042_5118723713927217152_o.jpg

THE PLAYERS CUP: Asher Conway (U12.2)

This award is presented to the Graded Juniors player who receives the most votes from referees in matches for Thirroul JFC during the season and who has also been selected for an Elite Skills Award.

2019 Graded Junior Team Awards

Under 12.2 (Dale Eglitis/Ben Hogan)

Most Improved: Jacob Murrie

Coach’s Award: Kristian Downie

71175474_3432645550085225_9000328771651239936_o.jpg
71234421_3432646166751830_6979332975670329344_o.jpg

Under 12.4 (Daniel Boardman)

Most Improved: Alex Ganzevoort

Coach’s Award: Lawson Douglas

71236693_3432647020085078_1178709802512023552_o.jpg
70949168_3432646620085118_5675792169198157824_o.jpg

Under 12 Girls (Christian Alfred)

Most Improved: Rebecca Burrows

Coach’s Award: Marcella Vatovec

71687466_3432645720085208_5681889257526919168_o.jpg
70761173_3432644686751978_5139175399002996736_o.jpg

Under 13.1 (Mark Davies)

Most Improved: Noah Fairbrother

Coach’s Award: James Conway

71022726_3432645270085253_7771086930850086912_o.jpg
70939949_3432644803418633_2314281301395374080_o.jpg

Under 14.2 Girls (Sarah Brown)

Most Improved: Ella Loades

Coach’s Award: Lily Bade

70718723_3432647126751734_4625860011799609344_o.jpg
71864613_3432646916751755_3675350987184275456_o.jpg

Under 14.3 (Damien Beattie/Mark Dalla Pozza)

Most Improved: Connor Newton

Coach’s Award: Hugh Rouse

70873679_3432646263418487_5314980767049187328_o.jpg
71499088_3432646083418505_2839876661522989056_o.jpg

Under 14.1 Girls (Peter Engelen)

Most Improved: Chanaya Haines-McWatters

Coach’s Award: Lillian Iredale

71183153_3432645853418528_4012046435729014784_o.jpg
72408351_3432646056751841_1064007070170218496_o.jpg

Under 15.1 (Corey Haines-Gross/Brad Strudwick)

Most Improved: Jack Matuschka

Coach’s Award: Lachlan Boardman

72263363_3432648130084967_4269611406812250112_o.jpg

Under 16.1 (Nick Suma/Anh Do)

Most Improved: Xavier Do/Guo Lin Du

Coach’s Award: Gianni Barone-Peters

70638465_3432646443418469_5187612335065268224_o.jpg
71101996_3432644983418615_4072116483986030592_o.jpg

Under 16.1 Girls (David McCann)

Most Improved: Jade Hyde

Coach’s Award: Eloise Taylor

71478786_3432644880085292_6842381582590803968_o.jpg
72121996_3432646700085110_1170997239544283136_o.jpg

Under 17.1 (Peter Holliday/Chris Clarkson)

Most Improved: Peter Lavilles

Coach’s Award: Noah Biddulph

71402344_3432644893418624_6523458304989986816_o.jpg